Кина LBZ-C Автоматско пополнување и заптивање машина фабрика и производители | Luzhou

LBZ-C Автоматско пополнување и заптивање машина

Краток опис:

Brief Introduce : LBZ-C Full-Automatic Filling and Sealing Machine is mainly used to fill and seal paper cup, box and bowl which contain foods such as milk, yoghurt,, instant noodles, lotus root paste and rice-flour noodles. It can automatically fulfil all the tasks of putting down the cup, filling the food, adding cover, sealing and sending out the cups. The sealing of this machine is strong and its pressure can be adjusted according to need. Main Technical Data: Rated Productivity: 2000...


детали за производот

Тагови производ

LBZ-C Автоматско пополнување и заптивање машина

Краток Воведување на:

LBZ-C целосно автоматско пополнување и заптивање машина е главно се користи за да се пополни и печат на хартија чаша, кутија и садот, кои содржат храна, како што се, млеко, јогурт ,, инстант тестенини, лотос корен паста и ориз брашно, тестенини. Тоа може автоматски да ги исполни сите задачи на оставаме чашата, пополнување на храна, додавајќи покритие, запечатување и испраќање на чаши. Запечатување на оваа машина е силна и неговиот притисок може да се прилагоди според потребите.

Главните технички податоци:

  • Отценети Продуктивност: 2000 ~ 4000 парчиња на час
  • Има comsumption: 0.4 Stere во минута
  • Вкупна моќност: 5.5 KW
  • Извор на енергија: 380 V, 220 V50 Hz, 60 Hz или други потребни
  • Целата тежина машина: 1200 kg
  • големина Изглед (L x W x H): 5350 x 1000 x 1700 мм
  • Ние може да направи хартија чаша машина погодна за вашите барања.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас