Кина LBZ-LD Двоен страни ЈП обложена хартија Боул Формирање машина фабрика и производители | Luzhou

LBZ-LD Двоен страни ЈП обложена хартија Боул Формирање машина

Краток опис:

Краток Воведување: тип LBZ-LD двојно страни ЈП обложена хартија сад машина е devoloped на LBZ-LC една страна ЈП обложена хартија сад машина. Во овој вид сад машина, ќе може да произведува и една страна ЈП обложена хартија чаши и двојно страни ЈП обложена хартија чинии. Оваа машина, исто така, работи на целата постапка на хартија хранење, запечатување сад во фан-ѕид, подмачкување, дното тупаници, греење, тркалање, rimming, заокружување и трипал. Тоа е идејата на опрема за производство на супа сад, поголеми чаши хартија и други ј ...


детали за производот

Тагови производ

LBZ-LD хартија Боул машина

Краток Воведување на:

Тип LBZ-LD двојно страни ЈП обложена хартија сад машина е devoloped на LBZ-LC една страна ЈП обложена хартија сад машина. Во овој вид сад машина, ќе може да произведува и една страна ЈП обложена хартија чаши и двојно страни ЈП обложена хартија чинии.
Оваа машина, исто така, работи на целата постапка на хартија хранење, запечатување сад во фан-ѕид, подмачкување, дното тупаници, греење, тркалање, rimming, заокружување и трипал. Тоа е идејата на опрема за производство на супа сад, поголем хартиени чаши и други големи храна контејнери конус обликување.

Главните технички податоци:

 • Хартија Боул Големини: 20,25,30,35,40,45,50,60 OZ или други големини.
 • Ред материјал: единечна или двојна страни PE (полиетилен) филм-обложена хартија
 • Погодно хартија Тежина: 180-450 GSM (Препорачај 240-350 gsm)
 • Брзината на донесување на хартија чинии: 30-45 парчиња во минута
 • Ограничи на контрола на температурата: 0-400 Целзиусови
 • Вкупна моќност: 6 KW
 • Извор на енергија: 380 V, 50 Hz 220V, 60Hz или други корисникот е потребен
 • Целата тежина на машината: 2400 kg
 • големина Изглед (L x W x H): 3000 x 1300 x 1600 mm
 • Забелешка: Ние може да се направи хартија сад машина погодна за вашите барања.

Процесот на формирање на хартија Садови ...... .Кликнете за зголемување:

процесот на формирање на хартија чаши ...

Користење готови производи ":

Двоен страни ЈП обложена хартија чинии се користат како голем сад капацитет: супа чинии, чаши глупак, удобен сад и во други области

Paper_Bowls1

Paper_Bowls

Specifiction:

 • Автоматска контрола донесува оптички контролиран прекинувач не-контакт,
 • Микро-контролирани конвертор,
 • Чекор-помал број на вртежи,
 • Хартија тело Боул-фан-ѕид со печат од страна Ултразвучно систем ,
 • Хартија Боул дното запечатени од страна грејач (или воздух станица топла) ,
 • Целосна автоматска,
 • Лесно менување на калапи произведуваат различни чаши големини на хартија,
 • Лесно за работа од страна на операторот (еден оператор не е доволно),
 • Лесно одржување со минимални трошоци,
 • Евтини оперативните трошоци и ниски инвестиции,
 • Подобрување на состојбата: воздух компресор не се потребни за овој вид на хартија сад машина, кога тежината на хартија под 300gsm.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас