Кина LBZ-LH Автоматски Директен хартија ракав Формирање и Виткањето машина фабрика и производители | Luzhou

LBZ-LH Автоматски Директен хартија ракав Формирање и завиткување машина

Краток опис:

Краток Воведување: Да клиенти барање, кога пијат топла вода, кафе, и топла тестенини ,,,, само еден чаши тапети / чинии стане многу жешко, inorder да се спречи раце од повреда од топли пијалаци, ние се направи ракав (палто / јакна) во текот на внатрешната чаша / чинијата. Тоа значи два ѕида (слоеви) чаша / чинијата. Модел LBZ-LH Автоматски Директен хартија ракав Формирање и завиткување машина е додаток на хартија чаша / чинијата машина. Таа ужива напредна технологија и разумен дизајн, и има функции на autom ...


детали за производот

Тагови производ

LBZ-LH Автоматски Директен хартија ракав Формирање и завиткување машина

Краток Воведување на:

На клиентите барање, кога пијат топла вода, кафе, и топла тестенини ,,,, само еден чаши тапети / чинии стане многу жешко, inorder да се спречи раце од повреда од топли пијалаци, ние се направи ракав (палто / јакна) во текот на внатрешната чаша / чинијата. Тоа значи два ѕида (слоеви) чаша / чинијата.

Модел LBZ-LH Автоматски Директен хартија ракав Формирање и завиткување машина е додаток на хартија чаша / чинијата машина. Таа ужива напредна технологија и разумен дизајн, и има функциите за автоматско хартија хранење, пломбирање, проблеми алармантна и броење.
Чаши двоен ѕид хартија имаат два слоја (ѕидовите), внатрешниот е бела чаша (сад), надвор слој е јакна со printing.So да се направи чаши двоен ѕид хартија треба два типа машини,
1.to направи внатрешната чаша, користат машина за формирање LBZ-Лос Анџелес или LBZ-LB хартија чаша,
2.to направи надвор јакна, користете LBZ-LH Автоматски Директен хартија ракав формирање и завиткување машина,
надвор ракав, имаат две стилови,
A . Direct style : the out sleeve just direct agglutinating over the inner cup by mucilage(gluewater)……the samples show
B . Hollow style : the bottom of the sleeve layer folded, between the out jacket and the inner cup, there are space,that mean it is hollow……the samples show
To make the direct or hollow sleeve in the LBZ-LH Automatic Direct Paper Sleeve Forming & Wrapping Machine, there is a little different on the sleeve-bottom forming. To make the hollow style, the bottom of the out sleeve is folding/curling like the inner white-cup’s bottom.

Главните технички податоци:

 • Погодно за хартија Куп Големини: Од 6oz-20oz или 20oz, 60oz
 • Ред материјал од надвор пакување: Wite штица хартија од пепел дното (со мазна и светла печатење)
 • продуктивноста дажба: 40-50 парчиња во минута
 • Вкупна моќност: 4 kW
 • Извор на енергија: 380 V, 220 V50 Hz, 60 Hz или други потребни
 • Целата тежина на машината: 850 кг
 • големина Изглед (L x W x H): 2450 x 1260 x 2000 mm

Specifiction:

 • Автоматска контрола донесува оптички контролирани бесконтактен прекинувач, микро-контролирани конвертор, прилагодување на брзината на чекор-помалку,
 • Од страна на обвивката (слој) запечатување на од страна на ултразвучни систем
 • Нахранете внатрешниот чаши (готови) на влезот, авто апсорбира внатрешната чаша на из ракав,
 • Автоматски внесете ракав, на внатрешната чаша
 • Автоматско agglutinate надвор слој на чаши за хартија со mucilage,
 • Лесно менување на калапи произведуваат различни големини на хартија чаши јакна,
 • Лесно за работа од страна на операторот (еден оператор не е доволно),
 • Лесно одржување со минимални трошоци,
 • Евтини оперативните трошоци и ниски инвестиции,
 • е потребен воздух компресор за овој тип на машина.

Двојни ѕидови хартиени чаши Примероци Прикажи: Хартија чаши со ракав завиткани

 • Двојни ѕидови хартија, чаши, хартиени чаши со ракав
 • Двојни ѕидови хартија, чаши, чаши ракав завиткани на хартија.
 • Dirrect тип чаши двојни ѕидови хартија
 • На сликата погоре за шоу Dirrect ракав завиткани чаши
 • Шупливи тип чаши двојни ѕидови хартија
 • На сликата погоре за шоу Hollow ракав завиткани чаши
 • Corrugated_Paper_Cups
 • Corrugated_Paper_Cups1
 • Corrugated_Paper_Cups2
 • Corrugated_Paper_Cups3

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас