Кина LBZ-LT Автоматско хартија мраз цевка формирање машина фабрика и производители | Luzhou

LBZ-LT Автоматско хартија мраз цевка формирање на машина

Краток опис:

Краток Воведување: LBZ-LT Автоматско хартија мраз цевка формирање машина е развиена врз основа на технологиите и комбинација на напредни домашни и странски technologies.It е првата креација на home.It може автоматски се хранат хартија, заварување преку ултразвучни бранови (им чашата ѕид), масло, топлина, knurl, притиснете го дното преку чаши ултразвучни, празнење, постојано процес, тест преку фотоелектричната ќелија, аларм врз наиде на проблеми и count.It е добра опрема за производство на мраз процесот на креирање ...


детали за производот

Тагови производ

Машина LBZ-LB хартија чаша

Краток Воведување на:

LBZ-LT Автоматско хартија мраз цевка формирање машина е развиена врз основа на технологиите и комбинација на напредни домашни и странски technologies.It е првата креација на home.It може автоматски се хранат хартија, заварување преку ултразвучни бранови (им ѕидот на чашата), масло, топлина, knurl, притиснете го дното преку ултразвучни, празнење чаши, постојано процес, тест преку фотоелектричната ќелија, аларм врз наиде на проблеми и count.It е добра опрема за производство на сладолед чаши (цевка)

Главните технички податоци:

Хартија Куп Големини: Дали може да се направи многу видови на големина.
Ред материјал: на една страна и двојно страна ЈП (полиетилен) филм-обложена хартија
Погодно Тежина на хартија: 170-300 GSM
брзината на донесување на хартиени чаши: 40 парчиња во минута
Вкупна моќност: 5 KW
Напојување: 220V 50 Hz
Целата тежина на машината: 1000 килограми
големина Изглед (L x W x H): 2500 x 1400 x 1500 mm

спецификација:

 1. Автоматска контрола донесува оптички контролиран прекинувач не-контакт,
  микро-контролирани конвертор,
  Чекор-помал број на вртежи,
  телото хартија чаша-фан-ѕид со печат од страна грејач,
  целосна автоматска,
  Лесно менување на калапи произведуваат различни чаши големини на хартија,
  Лесно работат од страна на операторот (еден оператор е доволно),
  Лесно одржување со минимални трошоци,
  Евтини оперативните трошоци и ниски инвестиции,


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас