Кина LBZ-LW со голема брзина хартија плоча Формирање машина фабрика и производители | Luzhou

LBZ-LW со голема брзина хартија плоча Формирање машина

Краток опис:

Краток Воведување: LBZ-LW со голема брзина хартија плоча Формирање машина е развиен и дизајниран како на барањата на пазарот. Тоа е пневматски тип автоматски формирање машина хартија сад со сопственост единствено право illtellectual имот, кој има функции како автоматско полнење на хартија, формирајќи, сад исфрлање, температура константна контрола, автоматско ажурирање, брзо работна брзина, сигурна работа и лесно одржување, итн Оваа машина имаат две работна станица, два калапи инсталиран во машина, ќе ...


детали за производот

Тагови производ

LBZ-LW хартија плоча Формирање машина

Краток Воведување на:

LBZ-LW со голема брзина хартија плоча Формирање машина е развиен и дизајниран како на барањата на пазарот. Тоа е пневматски тип автоматски формирање машина хартија сад со сопственост единствено право illtellectual имот, кој има функции како автоматско полнење на хартија, формирајќи, сад исфрлање, температура константна контрола, автоматско ажурирање, брзо работна брзина, сигурна работа и лесно одржување, итн
Оваа машина имаат две работна станица, два калапи инсталиран во машина, може да произведе две големини на хартија плочи во исто време или нека два калапи истиот да се добие двојна брзина. Воздух компресор е demonded во оваа машина да им понуди на воздушниот притисок.

Главните технички податоци:

 • усвојува високо ефикасни цилиндар притисок, притисок макс е до 5T. Во споредба со притисок на маслото, тоа има предности на висока брзина, заштита на животната средина, и хуманизмот дизајн.
 • Широко се применува за производство на хартија плоча или алуминиумска фолија плоча, круг или квадрат плоча со различни спецификации и форми.
 • Дијаметар на хартија плочи: 5-12 инчи
 • Ред материјал: Суровини хартија, картон или црно-табла хартија
 • Погодно хартија Тежина: 150-800 GSM (Препорачај 250-450 gsm)
 • Брзината на донесување на хартија плочи: 65-80 парчиња во минута (на работна станица)
 • Вкупна моќ: 3 kW
 • Извор на енергија: 220 V50 Hz, 60 Hz или други потребни
 • Целата тежина машина: 500 kg
 • големина Изглед (L x W x H): 1450 x 1200 x 1900 mm

Волумен Технички податоци:

 • MPT-80-200-5T-15,
 • Vlume Проток на воздух: 0.3m 3/ мин,
 • Воздушен притисок: 0.55-0.5Mpa,
 • Воздухот цилиндар мозочен удар: 200mm,

Хартија плочи Примероци Прикажи:

 • хартија плочи, хартија пепелниците

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас