Lajme

 • PE veshura Furnizuesit letrës në Kinë ....

  PE veshura Furnizuesit letrës në Kinë ....

  Offering Single PE and Double PE coated Paper:The Paper used for making paper cups(bowls,bucket) are PE Film Coated Paper.. Ningbo Haishu Maijili Paper Industry Trade Co., Ltd : supply single PE coated paper and double PE coated paper , and also offer the service of pre...
  Lexo më shumë
 • Shkëmbimin Moulds Metodat

  Shkëmbimin Moulds Metodat

  Shkëmbim Moulds: thjesht shkëmbimin moulds për prodhimin e madhësive të ndryshme gota letre. Në çdo makinë, ne do të instalojë një myk madhësi për të konsumatorëve të kërkuar, në qoftë se doni të prodhojë më shumë madhësive në një makinë, ju duhet të ndryshojë molds: A. Shkëmbim gjitha pjesët molds:? Kur shkëmbimit të gota ...
  Lexo më shumë
 • Pjesë kryesore dhe Moulds në makinat

  Pjesë kryesore dhe Moulds në makinat

  Description : The following are the descriptions about the above image : "01" : the cup-fan-wall sheets input place , The Printed side under , "02" : the cup-side sealing head ( there are heater "02-2" and ultrasonic header "02-1") , ...
  Lexo më shumë
 • Fluksi i formimit gota letre

  Fluksi i formimit gota letre

  The Flow in Paper Cup/Bowl/Bucket Forming/Shaping Machines: Explain: From the above picture,you can learn that the flow of making paper cup/bowl/bucket are : Feed the pre-printed and pre-cutted cup-fan-wall sheet papet to the entrance ; The same time feed the rolling cup-bottom paper The cup-...
  Lexo më shumë
 • Whole Line [Procesi nga letra e parë për të përfunduar gota letre]

  Whole Line [Procesi nga letra e parë për të përfunduar gota letre]

  Whole Line/process from raw paper to finished paper Cups|Bowls|Buckets: Explain: From the above image,you can know that the whole line include the following process: 1.PE Coating : Use PE-Coating Machine Coating PE film on raw white paper; Coatin...
  Lexo më shumë
 • Terminologjia Emri Shpjegoni

  Terminologjia Emri Shpjegoni

  General Name: PE : Polyethylene , PE Coating Weight: 1square meter coated PE film weight, 12—20 gsm, PE Coated Paper Weight: 1square meter paper weight + PE Coating Weight , 150 gsm —-600gsm. Paper Cup Sizes: We call 9oz cups, 12oz cups, 16oz cups, 20oz cup(bowls),So the cup’s...
  Lexo më shumë
 • First Time Vizitoni Ndihmë

  First Time Vizitoni Ndihmë

  Informations about paper cup business invest : Are you NEW in paper cup business ? Please take your time to read the following informations : Before Paper Cup Business . You should Learn : ...
  Lexo më shumë
 • Paper Cups kapak (Cover) furnizuesit në Kinë

  Paper Cups Lids Supplier In China Offering Paper Cups Lids For Hot or Cold Drinks, Weini Enterprise is consist of Taizhou Weini Plastic & Mould Co., Ltd. and Shanghai Weini Industrial Co., Ltd., : offering paper cup cover, paper cups lids,Plastic Cups Lids ZIBO BAFANGYUANPACKAGING CO; LTD :...
  Lexo më shumë
 • Shtypi Makineri furnizuesit në Kinë

  Printing Machines / Offset printer, Flexo printer Printing Machinery Suppliers in China: Weifang Donghang Precision Machine Co., Ltd : offering many types offset printer and flexo printers, Fax: 86-536-8898707 Tel: 86-536-8898701,8898702,8898703,8898705,8898710 E-Mail: donghang@donghang.cn Bei...
  Lexo më shumë
 • Raw Material Paper Info ....

  Lëndëve të para (PE veshura Informata Paper) letër Filtruar film është përdorur për të bërë dishwares: kjo Kjo do të thotë se gazeta unpoisonous PVC është përmbyt në sipërfaqen e gazetës njëra anë ose dy, peshat e letrës filtruar filmit është llogaritur në bazë të peshave të një veshja PVC shtimit 18 gsm pa ...
  Lexo më shumë
 • Pajisje konkluzion ...

  pajisje konkluzion dhe furnizimit Ajo ishte tre procedurë e punës që gotë kartoni, zorrë letër është bërë nga materialet e papërpunuara dhe të përpunuara (Paper) për mallra (formësimin gotë kartoni, zorrë letër): Printime, prerja myk, i derdhur, por ajo merr vetëm dy përpunuar nga paper box ushqim: prerja myk, i derdhur. P ...
  Lexo më shumë
 • Future dhe Tregut në marrjen gota letre (pjata letre, kova letër, kontejnerët darkë letër) ...

  Market Foreground / Future and Market in making paper cups The most vatality green dishwares and kitchenwares in 21st Century are paper cups, paper bowls and paper snack boxes. Since the paper dishware came out, it has been used widely in developed countries and regions such as America, Europe, ...
  Lexo më shumë